Wracamy do naszego ulubionego chyba cyklu SEANS I KOLACJA!
Tym razem podczas przedpremierowego pokazu filmu TRUFLARZE zabierzemy Was do pachnącego najlepszym jedzeniem włoskiego Piemontu a następnie na kolację do restauracji ŻOLI, która przygotuje dla Was specjalne menu!
Czas trwania wydarzenia: seans 84 min + kolacja ok. 2 godz.
Menu restauracyjne obejmuje przekąski, danie główne, napoje bezalkoholowe.
_________________________________
Bilety już w sprzedaży w kasie kina oraz on-line: https://www.bilety24.pl/…/631-truflarze-seans-z-kolacja…
UWAGA: liczba miejsc ograniczona! Nie prowadzimy rezerwacji na to wydarzenie
__________________________________
O FIILMIE:
Magiczny, czarujący, pełen ciepła i humoru film o ludziach, którzy znaleźli swój przepis na szczęście – od lat, w lasach włoskiego Piemontu, zbierają razem ze swoimi psami trufle i nie wyobrażają sobie, że mogliby robić cokolwiek innego. Wyprodukowany przez Lucę Guadagnino, reżysera „Tamtych dni, tamtych nocy” wyjątkowy dokument, który zachwycił widzów i krytyków na całym świecie.
Największą siłą dokumentu Dwecka i Kershawa są bohaterowie – starsi panowie, którzy latami zbierali najcenniejszą, białą odmianę trufli i u schyłku życia nie wyobrażają sobie, że mogą robić coś innego. „Truflarze” zostają w pamięci także ze względu na psy, które pomagają w szukaniu rosnących głęboko w ziemi niezwykle cennych grzybów. Sfilmowane sceny ludzko-psiej zażyłości są zestawione z epizodami przedstawiającymi napastliwych sprzedawców, którzy wyrafinowaną sztukę zbierania trufli chcą sprowadzić do samego zysku, bez poszanowania wiekowej tradycji.
reżyseria: Michael Dweck, Gregory Kershaw
scenariusz: Michael Dweck, Gregory Kershaw
obsada: Piero Botto, Sergio Cauda, Maria Cicciù
czas trwania: 1h 24 min.
gatunek: dokumentalny