• Po pokazie spotkanie z twórcami: Katarzyną Klimkiewicz, Patrycją Mnich, Marysią Dębską i Leszkiem Lichotą. Prowadzenie wieczoru i spotkania: Magdalena Miśka-Jackowska
O FILMIE:
Rok 1963. Gwiazda Kaliny Jędrusik świeci pełnym blaskiem. Aktorka jest szczęśliwą żoną Stanisława Dygata, ma gorący romans z młodym piosenkarzem, którego jej mąż całkowicie akceptuje. Jednak jej bezwstydna radość życia wielu razi i oburza. Po występie na Barbórce Kalina dowiaduje się, że krzyż, który wyeksponowała na dekolcie, zbulwersował władze ludowe. Dostaje zakaz występów telewizyjnych, który dla wysokiego rangą urzędnika pracującego w telewizji jest okazją do zemsty za nieodwzajemnione uczucie. Co w tej sytuacji zrobi Kalina? Czy uda jej się zachować niezależność? Za rolę Kaliny Jędrusik Maria Dębska otrzymała Nagrodę za Główną Rolę Kobiecą na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Reżyseria: Katarzyna Klimkiewicz
Obsada: Maria Dębska, Borysz Szyc, Leszek Lichota
Produkcja: Polska 2021
Czas trwania: 105 min.
Film wyświetlony zostanie z angielskimi napisami.
BILETY DO NABYCIA W KASIE KINA ORAZ ON-LINE: https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-631-bo-we-mnie-jest…
O WYDARZENIU:
Pierwsza edycja Tygodnia Warszawskich Kin Studyjnych to szereg ciekawych wydarzeń: seanse przedpremierowe najnowszych filmów renomowanych twórców światowego kina, wykłady, wystawy, spotkania, dyskusje, wycieczki. Siedem dni, czyli pokazy czarno-białych materiałów archiwalnych, kronik filmowych i klasyki polskiego kina… Do udziału zapraszamy nie tylko stałych bywalców kin studyjnych, zachęcamy wszystkich, którzy kochają kino, Warszawę i miejsca, które wpisują się w filmowe tradycje stolicy.
W Tygodniu Warszawskich Kin Studyjnych bierze udział dziesięć kin: Amondo, Atlantic, Elektronik, Kinoteka, Kultura, Muranów, Luna, Stacja Falenica, U-Jazkowski, Wisła.
W każdym z nich przygotowano ciekawe wydarzenia związane z historią samych kin, dzielnic, jak i miasta. Będzie można obejrzeć unikatowe filmy fabularne i dokumentalne. Wiele z pokazów przedpremierowych to okazja do spotkań z twórcami filmowymi i specjalistami branży kinematograficznej, którzy opowiedzą o kulisach swojej pracy. Chcesz wiedzieć co to DKF-y, PKF-y, nieużyte pozytywy? Przyjdź! Jesteśmy otwarci! Zaplanowano także wykłady: o taśmie filmowej, o początkach kin studyjnych oraz o transformacji obyczajów podczas seansów – czyli savoir vivre kinomana na przestrzeni lat.
Szczegółowy program i informacje online i offline w wybranych kinach studyjnych.
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych.
Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy.
Nasi partnerzy: SKS, SFP, CineLine, MOJEeKINO.pl, Wyborcza.pl, Warszawa po dziku, ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury
Plakat i identyfikacja wizualna by Julia Fukiet
WSPIERAJMY KINA STUDYJNE!