W ramach pierwszego TYGODNIA WARSZAWSKICH KIN STUDYJNYCH zapraszamy na spotkanie wokół książki „Dystrybucja filmowa od kina do streamigu”.
Wykład przeznaczony nie tylko dla studentów, filmowców, ale dla wszystkich, którzy chcieliby poznać tajniki produkcji w Polsce.
Naszym gościem będzie dr Anna Wróblewska
Wstęp na wykład jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Wejściówki do odbioru w kasie kina
Dystrybucja filmów we współczesnym naznaczonym pandemią świecie to dziedzina, która uległa nowym uwarunkowaniom i zależnościom. Wyzwaniu próbują sprostać tak producenci jak i dystrybutorzy. Ale co to oznacza w praktyce? Czym są okna w dystrybucji. Co to hold back? Czy tak aktywna obecność i oferta platform streamingowych to wsparcie dla kin, czy konkurencja? Twórcy realizując dziś filmy zadają sobie pytania w jakie formie i zakresie ich produkcje będą potem dystrybuowane – bez wątpienia ma to wpływ na ostateczny kształt projektu filmowego. Ale reinterpretacji ulegają obecnie również takie pojęcia jak: kinowa dystrybucja komercyjna i artystyczna, dystrybucja filmu dokumentalnego, dystrybucja on line, VOD. Niezależnie od tego czy jesteś reżyserem, producentem, kiniarzem czy dystrybutorem powinieneś przyjść posłuchać o aspektach prawnych hybrydowej dystrybucji. Dziś nie sposób planować produkcji filmowej nie mając tej wiedzy.
Anna Wróblewska – doktor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki, scenarzysta, kierownik kultury i rzecznik prasowy. Jest adiunktem na Wydziale Organizacji Sztuki Filmowej w Szkole Filmowej w Łodzi. Jej zainteresowania naukowe obejmują przede wszystkim strategie zarządzania projektami kulturalnymi, przemysł kreatywny, polski przemysł filmowy, film animowany i filmy dla dzieci. Była rzecznikiem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Studia Munka, Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jest autorką i współautorką wielu książek i artykułów. Jest dwukrotną laureatką nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, uhonorowanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2005 r. oraz nagrodzoną brązowym medalem Gloria Artis za zasługi dla kultury w 2015 roku.
„Dystrybucja Filmowa. Od kina do streamingu”, wydana w 2020 roku pod redakcją Sławomira Rogowskiego i Anny Wróblewskiej, została nominowana do tegorocznej nagrody PISF-u w kategorii Książka o tematyce filmowej. Bez wątpienia jest to pierwsza pozycja na rynku księgarskim, która w tak wyczerpujący i wielowymiarowy sposób analizuje i przedstawia zależności pomiędzy systemem upowszechniania sztuki filmowej a przemianami społecznymi, kulturowymi i technologicznymi.
Szczegółowy program i informacje online i offline w wybranych kinach studyjnych.
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych.
Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy.
Nasi partnerzy: SKS, SFP, CineLine, MOJEeKINO.pl, Wyborcza.pl, Warszawa po dziku, ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury
Plakat i identyfikacja wizualna by Julia Fukiet
WSPIERAJMY KINA STUDYJNE!