6 września o godz. 20:30 zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu ze znakiem jakości Nowe Horyzonty – EMA

O FILMIE:
Pokazywana w konkursie głównym festiwalu w Wenecji Ema Pabla Larraína (Jackie, Srebrny Niedźwiedź za El Club) to filmowy rollercoaster z magnetyczną Marianą Di Girolamo i Gaelem Garcíą Bernalem w rolach głównych.

Nieuchwytna jak płomień, uwodzicielska Ema roznieca ogień wszędzie tam, gdzie się pojawia. Taniec to dla niej całe życie – dla swojej pasji jest gotowa poświęcić dosłownie wszystko. Wspólnie z mężem-choreografem podejmuje kontrowersyjną decyzję, przez którą upada jej dawny świat, a na zgliszczach starego porządku wyrasta zupełnie nowy – gdzie kobiety mogą tańczyć tak, jak chcą, o rodzinie nie decyduje pokrewieństwo i każdy sam tworzy choreografię własnego życia. W nowym świecie Ema jeszcze mocniej zatraca się w seksualnym, agresywnym reggaetonie.

Film Larraína to manifest nowego kina, które nasłuchuje pulsu życia, uczy się języka nowego pokolenia. I zamiast snuć opowieść – tańczy.
reżyseria: Pablo Larraín
występują: Gael García Bernal, Mariana Di Girolamo, Santiago Cabrera
produkcja: Chile 2019
czas trwania: 102 min.

________________________________________

PIERWSZE RECENZJE:

Dwutygodnik
Reżyser przyznaje, że nie chciałby określać filmu jako feministyczny – bo wyreżyserowali, wyprodukowali i napisali go mężczyźni; chciał przede wszystkim ukazać współdzieloną wrażliwość wobec feministycznych tematów. To stanowisko czyni „Emę” filmem absolutnie wyjątkowym – twórcy nie przywłaszczają sobie cudzej walki i nie roszczą pretensji do zagarniania wizji świata przynależnej komuś innemu, ale tworzą film, który stanowi gest solidarności, zrozumienia i empatii, w pełni zdając sobie sprawę z własnych pozycji w filmowym przemyśle.

Fala Kina
Ema to przede wszystkim eksperymentalny performance, który należy chłonąć, absorbując egzotyczną energię głównej bohaterki. Warto się wyłączyć, dać oczarować, odpocząć w tej na pozór beztroskiej zmysłowości tamtego świata, by później przypomnieć sobie, że jest ona równie zadręczona problemami, a namiętność to tylko zasłona dymna i krótkotrwały czar.

fdb.pl
Prawdziwy miotacz ognia serwuje nam film Ema, który działa na wszystkie zmysły, a jednocześnie potrafi uwodzić świetnie napisanym, psychologicznym thrillerem.

____________________________________

Bilety już do nabycia w kasie oraz on-line:
https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-ema-pokaz-przedpremierowy-61392?id=307635

ZWIASTUN: