PRZED FANAMI KINA ARTHOUSOWEGO OSTATNI WEEKEND WIOSNY FILMÓW

Przed nami ostatnie trzy dni WIOSNY FILMÓW, która w tym roku odbywa się online, na platformie wirtualnych kin MOJEeKINO.PL. W weekend na festiwalowiczów czeka jeszcze 20 pokazów, w tym 12 filmów przedpremierowych. Bilet na każdy seans kosztuje 15 złotych.

Do tej pory największą popularnością wśród widzów cieszyły się następujące tytuły (na szczęście każdy z nich ma jeszcze drugi termin pokazu, który podajemy poniżej):

1️⃣ „ZŁO NIE ISTNIEJE”
Link do biletów i filmu: https://mojeekino.pl/vods/vod.139
Pokaz 6 czerwca o 20:00.

2️⃣ „ZAGINIONA DZIEWCZYNA”
Link do biletów i filmu: https://mojeekino.pl/vods/vod.141
Pokaz 4 czerwca o 18:00.

3️⃣ „SEKRET BOGINI FORTUNY”
Link do biletów i filmu: https://mojeekino.pl/vods/vod.164
Pokaz 7 czerwca o 19:00.

4️⃣ „TYLKO ZWIERZĘTA NIE BŁĄDZĄ”
Link do biletów i filmu: https://mojeekino.pl/vods/vod.162
Pokaz 5 czerwca o 18:00.

5️⃣ „O NIESKOŃCZONOŚCI”
Link do biletów i filmu: https://mojeekino.pl/vods/vod.150
Pokaz 7 czerwca o 18:00.

26. edycja festiwalu WIOSNA FILMÓW wystartowała w ubiegły piątek, 29 maja i potrwa do niedzieli 7 czerwca. Na fanów kina arthousowego czeka jeszcze 20 tytułów, z których 12 to będą pokazy przedpremierowe czyli seanse filmów, które nie trafiły jeszcze do kin.

Wśród filmów, które będzie można zobaczyć w ostatni weekend festiwalu znajdą się m.in. zdobywcy nagród na tegorocznym Berlinale. Wśród nich nasz wspomniany numer 1 – laureat Złotego Niedźwiedzia – „ZŁO NIE ISTNIEJE”, zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszy scenariusz czyli włoski dramat „ZŁE BAŚNIE” oraz szwedzka „NADZIEJA”, uhonorowana nagrodą Europa Cinemas Label dla najlepszego filmu europejskiego. W jednej z głównych ról zobaczymy doskonale znanego polskim widzom Stellana Skarsgårda.
Fani kina skandynawskiego oprócz „NADZIEI” będą mogli zobaczyć w ostatni dzień festiwalu jeszcze dwa filmy. Pierwszym z nich będzie „O NIESKOŃCZONOŚCI”, najnowszy obraz Roya Anderssona, jednego z najbardziej oryginalnych europejskich twórców. Jest to wzruszająca refleksja nad ludzkim życiem, z całym jego pięknem, okrucieństwem, blaskiem i banałem. Drugą propozycją jest fiński komediodramat „W CO GRAJĄ LUDZIE”. Pełna humoru, słodko-gorzka satyra na pokolenie trzydziestolatków. Film porównywany jest przez krytyków do przebojów kinowych „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” i „Niewinnych kłamstewek”.

Również w niedzielę gratka dla osób kochających kino włoskie. Tego dnia pokazane zostaną aż dwa filmy ze słonecznej Italii. Jedną z propozycji, nie tylko dla fanów kina włoskiego ale także adaptacji książek jest „MARTIN EDEN”. Przeniesiona na ekran bestsellerowa powieść Jacka Londona pod tym samym tytułem, której akcję reżyser usytuował w uwielbianym przez filmowców Neapolu. Widzowie będą mogli zobaczyć także najnowszy film Ferzana Özpetka „SEKRET BOGINI FORTUNY”. Główne role reżyser powierzył gwiazdom włoskiego kina, doskonale znanym również polskiej publiczności: Stefano Accorsiemu, Jasmine Trince oraz Edoardowi Leo. Jasmine Trinca za tę rolę otrzymała najważniejszą włoską nagrodę filmową dla najlepszej aktorki – David di Donatello.
Na widzów czekają także wspaniałe dokumenty. W sobotę odbędzie się pokaz „CIENI IMPERIUM”. Inspirowany książką Tomasza Grzywaczewskiego „Granice marzeń”, dokument pokazuje skomplikowaną historię państw postsowieckich oraz ich mieszkańców. Choć bohaterów filmu dzielą setki kilometrów, narodowość oraz wiek, łączy zbliżone, oparte na strachu doświadczenie, ale też nadzieja na spokojne i lepsze życie.

Natomiast w niedzielę pokazany zostanie dokument „BĄDŹ SOBĄ, CZYLI NIEOPOWIEDZIANA HISTORIA ALICE GUY – BLACHÉ”. Zrealizowany przez Pamelę B. Green, a wyprodukowany m.in. przez Roberta Redforda oraz Judie Foster, która również użyczyła swojego głosu do narracji. Obraz jest niezwykłą opowieścią o Alice Guy-Blaché, zapomnianej pionierce kinematografii, która zmieniła oblicze X Muzy. Reżyserka dotarła do niepublikowanych wcześniej materiałów archiwalnych, wplatając w nie szereg wywiadów z ludźmi filmu. Wśród nich m.in. Patty Jenkins, Ben Kingsley, Ava DuVernay, Martin Scorsese, Julie Delpy oraz Geena Davis.

W programie ostatnich dni WIOSNY FILMÓW znajdą się także głośne tytuły sezonu. Wśród nich obsypana statuetkami na światowych festiwalach „WYSOKA DZIEWCZYNA”, „ASPROMONTE” z Marcello Fonte i Valerią Bruni Tedeschi w rolach głównych, „NIEWIDOCZNE ŻYCIE SIÓSTR GUSMAO” adaptacja bestsellerowej powieści „Niewidzialne życie” Marthy Batalhy oraz „SYBILLA”, w której aktorski popis dają gwiazdy francuskiego kina – Virginie Efira, Adèle Exarchopoulos oraz Gaspard Ulliel.

Pełny Program WIOSNY FILMÓW znajduje się na stronach festiwalu oraz platformy MOJEeKINO.PL, gdzie również można kupić bilety na wszystkie seanse festiwalowe. Bilet na każdy pokaz kosztuje 15 PLN.

Festiwal WIOSNA FILMÓW trwa w tym rok 10 dni, w dniach 29 maja – 7 czerwca. Ze względu na panującą sytuację przeniesiony został do sieci i odbywa się na platformie wirtualnych kin MOJEeKINO.PL. W sumie w wydarzeniu bierze udział 47 kin z całej Polski, które na platformie mają swoje wirtualne sale.
PROGRAM WIOSNY FILMÓW
ORGANIZATOREM 26. FESTIWALU FILMOWEGO WIOSNA FILMÓW jest Fundacja Działań Artystycznych i Filmowych „Ruchome Obrazy”.

Partnerem Festiwalu WIOSNA FILMÓW jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych, które stworzyło największą na świecie platformę wirtualnych kin MOJEeKINO.PL

 

Zapraszamy do naszej sali: https://www.mojeekino.pl/show/kino-elektronik-warszawa