25 lutego o godz 19:15 zapraszamy na pokaz nominowanego do Polskie Nagrody Filmowe ORŁY w kategorii Najlepszy Dokument filmu IN TOUCH i spotkanie z polskimi dokumentalistami.

O SPOTKANIU:
„Oto nowa fala polskiego dokumentu” – pisał po ubiegłorocznym Millenium Docs Against Gravity Tadeusz Sobolewski – „Trzy filmy zrealizowane przez trzydziestolatków – <<In Touch>> Pawła Ziemilskiego, <<Symfonia fabryki Ursus>> Jaśminy Wójcik, <<Diagnosis>> Ewy Podgórskiej – w sposób symboliczny odbudowują poczucie społecznej solidarności.”

Czy dokument może prowadzić do zmiany społecznej? Na czym polega różnica między dokumentem zaangażowanym a angażującym? Jak dokument staje się skuteczną psychoterapią?

Zapraszamy na dyskusję z udziałem Ewy Podgórskiej, Jaśminy Wójcik, Pawła Ziemilskiego i Marii Zmarz-Koczanowicz. Rozmowę poprowadzi Kuba Mikurda.

O FILMIE:

Film to opowieść o mieszkańcach wsi Stare Juchy na Mazurach, z której od początku lat 80. XX wieku wyemigrowało do Islandii ponad 400 mieszkańców, co stanowiło ponad połowę całej społeczności. Zbiorowa emigracja części populacji, przyczyniła się do powstania niezwykłej więzi między tą odległą od Polski wyspą a prowincjonalną częścią Mazur.
Ci, którzy wyjechali rozpoczęli nowe życie. Ci, którzy zostali – w większości reprezentanci starszego pokolenia – wciąż mają nadzieję na powrót bliskich. Duża odległość pomiędzy członkami rozbitych rodzin nie pozwala im na bezpośredni kontakt. Alternatywą dla tej sytuacji pozostają tylko „spotkania” w świecie wirtualnym.
Film, poprzez nowatorską metodę wykorzystującą projekcje nagrań rozmów prowadzonych za pośrednictwem Skype’a, próbuje uchwycić, w jaki sposób wolność, otwarcie na świat, mobilność i nowoczesna technika wpływają na przewartościowanie widzenia siebie i swoich bliskich, a także redefiniują pojęcie obecności drugiego człowieka.
reżyseria: Paweł Ziemilski
operatorzy: Filip Drożdż, Asta Julia Gudjonsdottir
montaż: Dorota Wardęszkiewicz
produkcja: Polska, Islandia 2018
czas trwania: 60 min.

BILETY – https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-in-touch-pokaz-specjalny-i-spotkanie-z-rezyserem–51400?id=291432

ZWIASTUN
https://www.youtube.com/watch?v=BGhZhSi1nmk