Wraz z Aurora Films zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu TAJEMNICA HENRIEGO PICKA – 17 grudnia; godz. 19:00 (kliknij na godzinę, aby przejść do zakupu biletów).

O FILMIE:

Ekranizacja popularnej powieści Davida Foenkinosa wydanej w 2016 roku. Jest tu coś z ducha Agathy Christie, ale i liczne nawiązania do rosyjskich klasyków – Fiodora Dostojewskiego czy Aleksandra Puszkina.

Przedstawiona intryga skupiona jest wokół maszynopisu, który przypadkiem zostaje odnaleziony w jednej z bibliotek. Jej autorem rzekomo jest nieżyjący już Henri Pick, prosty człowiek kojarzony raczej z prowadzeniem pizzerii w małym miasteczku u wybrzeży Bretanii niż z literacką twórczością. Wydana książka okazuje się prawdziwym bestsellerem, co wzbudza podejrzenia szanowanego krytyka Jeana-Michaela Rouche’a. Mężczyzna, który przez wspomnianą książkę stracił niemalże wszystko, rozpoczyna prywatne śledztwo, by rozwiązać tajemnicę enigmatycznego Henriego Picka.

Film Rémiego Bezançona to utrzymana w doskonałym tempie komedia kryminalna, pełna zwrotów akcji, niespodzianek i ślepych uliczek.

Prasa o filmie:

Fabrice Luchini, który zaczynał u Érica Rohmera, a znany jest we Francji ze scenicznych interpretacji twórczości Baudelaire’a, Hugo czy Céline’a, jest tu znakomity w roli aroganckiego erudyty.

Jordan Mintzer, Hollywood Reporter

 

Zwroty akcji w tej bardzo dobrze napisanej historii są tak naprawdę pretekstem do zabawy, jak fikcja może współgrać z rzeczywistością.

Fabien Lemercier, Cineuropa.org