7 października zapraszamy na dwa przedpremierowe pokazy zdobywcy Złotego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie – izraelskiego filmu SYNONIMY

7 października – godz. 17:30

7 października – godz. 20:00

 

Bilety – 15 zł do nabycia w kasie kina praz on-line

 

O FILMY:

Laureat Złotego Niedźwiedzia oraz Nagrody FIPRESCI ostatniego festiwalu w Berlinie to jednocześnie najbardziej osobisty film cenionego izraelskiego reżysera Nadava Lapida.

Film opowiada historię młodego izraelskiego mężczyzny imieniem Yoav, który chcąc się odciąć od swojej przeszłości, decyduje się na wyjazd do Paryża. Początki w nowym mieście nie wyglądają jednak tak, jak mógłby sobie wyobrazić. Najprostszą drogą do tego, by zapomnieć o swojej ojczyźnie, jest porzucenie rodzimego języka. Stąd Yoav nie mówi ani słowa po hebrajsku, a francuską stolicę poznaje z nieodłącznym słownikiem w ręku. Nową tożsamość pomaga mu odkryć młoda francuska para, z którą bohater szybko się zaprzyjaźnia.

Opierając się na własnych doświadczeniach, Nadav Lapid zastanawia się nad tym, czy można w jednej chwili rozprawić się z przeszłością i narodzić się na nowo. „Synonimy” to angażująca, z każdą sceną coraz bardziej oryginalna tragikomiczna łamigłówka.

 

Prasa o filmie:

 

Zadziwiający, szalony, błyskotliwy, wesoły, uparty.

David Ehrlich, indieWire

 

Pokazywany podczas Berlinale film „Synonimy” mocno wyróżniał się w festiwalowym konkursie swoją świeżością, zadziornością, eksperymentowaniem z językiem filmowym.

Adam Kruk, Filmweb.pl

 

Film-skandal demaskujący iluzję asymilacji kulturowej.

Janusz Wróblewski, Polityka

 

Wcielający się w główną rolę Tom Mercier jest świetny w dynamicznym tańcu pomiędzy szaleństwem a charyzmą.

Nicholas Bell, IONCINEMA.com