?Ostatniego dnia 7. Festiwal Kultury bez Barier zapraszamy Wszystkie dzieciaki wraz z rodzicami do Kino Elektronik na Disney Day!

? Poniżej zamieszczamy plan dnia, ale pamiętajcie,, że pomiędzy wydarzeniami czeka na Was mnóstwo niespodzianek!

??? Wszystkie pokazy filmowe zawierają audiodeskrypcje, tłumaczenie na PJM oraz napisy dla niesłyszących. Na sali będzie rozłożona także pętla indukcyjna.

? Pamiętajcie, aby zapisać się na wydarzenia na stronie www.fkbb.pl

? Pokaz filmu „Ralph Demolka” o godz. 10.00

Bohaterem filmu jest osiłkowaty Ralph, który na co dzień jest czarnym charakterem w grze komputerowej. Jednak w głębi duszy Ralph to miły i ciepły facet, mający po prostu dość swojej roboty, która nie zjednuje mu przyjaciół. Pewnego dnia postanawia udowodnić, że on też nadaje się na prawdziwego superbohatera. Zdeterminowany wyrusza w misję, aby zdobyć Medal Bohatera. Na swojej drodze spotka bardzo energiczną dziewczynkę – Wandelopę, która, podobnie jak on, jest odrzucona przez społeczność swojej gry. Gdy okoliczności zmuszą ich do współpracy, oboje odkryją, że istnieje coś znacznie cenniejszego niż wszystkie nagrody świata: prawdziwa przyjaźń.

? Pokaz filmu „Ralph Demolka w internecie” o godz. 13.30

Akcja filmu „Ralph Demolka w Internecie” przenosi się z salonu gier do nieznanego i stale rozwijającego się świata Internetu. Przy czym nie ma ostatecznej pewności, czy Internet przetrwa demolkę Ralpha… Ralph, czarny charakter gry wideo, wraz z przyjaciółką Wandelopą von Cuks stawiają wszystko na jedną kartę i wyruszają na tułaczkę po sieci w poszukiwaniu części zamiennej, która uratuje grę Wandelopy. Zagubieni w nieznanym świecie bohaterowie zdają się w swojej wędrówce na internetową społeczność, w tym twórcę stron internetowych i biznesmena imieniem Yesss, będącego głównym algorytmem i duszą popularnej strony „BuzzzTube”.

❌ Wykład na temat hejtu w internecie o godz. 16.00

Po pokazie filmu „Ralph Demolka w internecie” zapraszamy na wykład dla dzieci o hejcie w sieci. Całość będzie tłumaczona na polski język migowy (PJM).

? Pokaz filmu „Merida waleczna” o godz. 16.30

Od zarania dziejów w dzikich i górzystych regionach Szkocji historie epickich bitew oraz mistyczne legendy przekazywane są z pokolenia na pokolenie. W nowym filmie studia Disney/Pixar odważna Merida stawia czoło tradycji, przeznaczeniu i okrutnym bestiom, a nowa opowieść dołącza do ludowych przekazów. Merida jest doskonałą łuczniczką a zarazem porywczą córką króla Fergusa i królowej Elinor. Niezależna i zdecydowana iść własną drogą, Merida postępuje wbrew prastarym zwyczajom, którym hołdują władcy krainy. Jej czyny przypadkowo sprowadzają na królestwo chaos i zniszczenie, a kiedy dziewczyna szuka pomocy u tajemniczej staruszki, ta spełnia jej niefortunne życzenie. Niebezpieczeństwo zmusza Meridę do odkrycia prawdziwej odwagi, by cofnąć straszliwą klątwę, zanim będzie za późno.

? Pokazy filmów są realizowane w ramach projektu „Rodzina kinomaniaków” dofinansowanego ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.