🧸Ostatniego dnia 7. Festiwal Kultury bez Barier zapraszamy Wszystkie dzieciaki wraz z rodzicami do Kino Elektronik na Disney Day!

🎁 Poniżej zamieszczamy plan dnia, ale pamiętajcie,, że pomiędzy wydarzeniami czeka na Was mnóstwo niespodzianek!

💬👂👀 Wszystkie pokazy filmowe zawierają audiodeskrypcje, tłumaczenie na PJM oraz napisy dla niesłyszących. Na sali będzie rozłożona także pętla indukcyjna.

👉 Pamiętajcie, aby zapisać się na wydarzenia na stronie www.fkbb.pl

🎬 Pokaz filmu „Ralph Demolka” o godz. 10.00

Bohaterem filmu jest osiłkowaty Ralph, który na co dzień jest czarnym charakterem w grze komputerowej. Jednak w głębi duszy Ralph to miły i ciepły facet, mający po prostu dość swojej roboty, która nie zjednuje mu przyjaciół. Pewnego dnia postanawia udowodnić, że on też nadaje się na prawdziwego superbohatera. Zdeterminowany wyrusza w misję, aby zdobyć Medal Bohatera. Na swojej drodze spotka bardzo energiczną dziewczynkę – Wandelopę, która, podobnie jak on, jest odrzucona przez społeczność swojej gry. Gdy okoliczności zmuszą ich do współpracy, oboje odkryją, że istnieje coś znacznie cenniejszego niż wszystkie nagrody świata: prawdziwa przyjaźń.

🎬 Pokaz filmu „Ralph Demolka w internecie” o godz. 13.30

Akcja filmu „Ralph Demolka w Internecie” przenosi się z salonu gier do nieznanego i stale rozwijającego się świata Internetu. Przy czym nie ma ostatecznej pewności, czy Internet przetrwa demolkę Ralpha… Ralph, czarny charakter gry wideo, wraz z przyjaciółką Wandelopą von Cuks stawiają wszystko na jedną kartę i wyruszają na tułaczkę po sieci w poszukiwaniu części zamiennej, która uratuje grę Wandelopy. Zagubieni w nieznanym świecie bohaterowie zdają się w swojej wędrówce na internetową społeczność, w tym twórcę stron internetowych i biznesmena imieniem Yesss, będącego głównym algorytmem i duszą popularnej strony „BuzzzTube”.

❌ Wykład na temat hejtu w internecie o godz. 16.00

Po pokazie filmu „Ralph Demolka w internecie” zapraszamy na wykład dla dzieci o hejcie w sieci. Całość będzie tłumaczona na polski język migowy (PJM).

🎬 Pokaz filmu „Merida waleczna” o godz. 16.30

Od zarania dziejów w dzikich i górzystych regionach Szkocji historie epickich bitew oraz mistyczne legendy przekazywane są z pokolenia na pokolenie. W nowym filmie studia Disney/Pixar odważna Merida stawia czoło tradycji, przeznaczeniu i okrutnym bestiom, a nowa opowieść dołącza do ludowych przekazów. Merida jest doskonałą łuczniczką a zarazem porywczą córką króla Fergusa i królowej Elinor. Niezależna i zdecydowana iść własną drogą, Merida postępuje wbrew prastarym zwyczajom, którym hołdują władcy krainy. Jej czyny przypadkowo sprowadzają na królestwo chaos i zniszczenie, a kiedy dziewczyna szuka pomocy u tajemniczej staruszki, ta spełnia jej niefortunne życzenie. Niebezpieczeństwo zmusza Meridę do odkrycia prawdziwej odwagi, by cofnąć straszliwą klątwę, zanim będzie za późno.

🤗 Pokazy filmów są realizowane w ramach projektu „Rodzina kinomaniaków” dofinansowanego ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.