Wraz z Aurora Films zapraszamy na przepremierowy pokaz filmu TRAFIKANT – jednego z ostatnich obrazów, w którym wystąpił wybitny aktor Bruno Ganz – wtorek, 16 lipca; godz. 19:00
 
O FILMIE:
Oparta na bestsellerowej powieści autorstwa Roberta Seethalera, która została wydana w Polsce w lutym 2018 roku, to wzruszająca historia niezwykłej przyjaźni młodego chłopaka z twórcą psychoanalizy Zygmuntem Freudem na tle burzliwych czasów w Wiedniu w latach 30.
 
Siedemnastoletni Franz przyjeżdża do Wiednia, gdzie ma się przyuczać jako praktykant w sklepie z tytoniem. Jednym ze stałych klientów tego miejsca jest doktor Freud. Mimo że różni ich niemal wszystko, z czasem mężczyźni zaprzyjaźniają się. Kiedy młody bohater zakochuje się bez pamięci w tancerce imieniem Anezka, szuka rady u bardziej doświadczonego kolegi, który jednak szybko przyznaje, że kobiety są dla niego podobną tajemnicą jak dla Franza.
 
Gdy do Wiednia wkraczają naziści, cała trójka wciągnięta zostaje w wir społeczno-politycznej zawieruchy. Każde z nich musi odpowiedzieć sobie na pytanie: zostać czy uciekać?
 
Film Nikolausa Leytnera to jedna z ostatnich ról wybitnego aktora Bruno Ganza.
 
reżyseria: Nikolaus Leytner
występują: Simon Morzé, Bruno Ganz, Johannes Krisch, Emma Drogunova
Produkcja: Austria, Niemcy 2018
czas trwania: 117 min.
 
 
***********************************************************************
 
Prasa o filmie:
 
Film oddaje napięcie w austriackiej stolicy w przededniu przejęcia jej przez Hitlera. Jest też żywą opowieścią o dojrzewaniu i intrygującym przedstawieniem postaci Freuda, w którego znakomicie wciela się Bruno Ganz.
Stephen Farber, Hollywood Reporter
 
To historia o dojrzewaniu z widmem wojny w tle. Reżyser zręcznie balansuje pomiędzy wielką polityką a światem wewnętrznym bohaterów.
Nikki Baughan, Screen International
BILETY:
https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-trafikant-przedpremiera-51349?id=250866