W sobotę ulicami Warszawy przejdzie Parada Równości
Zapraszamy Was na kontynuację tego radosnego święta w niedzielę tym razem w anturażu kinowym 🙂
Specjalnie na Waszą prośbę przygotowaliśmy zestaw klasyków i nowości filmowych, w którym ważne są.. po prostu miłość, wzajemny szacunek i akceptacja ♥

zapraszamy:
14:15 Carol, reż. Todd Haynes, Wielka Brytania/USA, 118 min. MS
16:30 Girl, reż. Lukas Dhont, Belgia 2018, 100 min. MS
18:00 Tom (Tom à la Ferme), Xavier Dolan, Francja/Kanada 2013, 95 min.
18:30 Sauvage, reż. Camille Vidal-Naquet, Francja 2018, 97 min. MS
20:00 Na zawsze Lauence (Laurence Anyways), Xavier Dolan, Francja/Kanada 2012, 168 min.
20:30 Carol, reż. Todd Haynes, Wielka Brytania/USA, 118 min. MS

O FILMACH:

CAROL:
„Carol” opowiada historię zakazanej miłości i rozgrywa się w Nowym Jorku na początku lat 50. XX w. Dziewiętnastoletnia Teresa pracuje w luksusowym domu towarowym, marzy o pracy fotografki. Podczas gorączki świątecznych zakupów poznaje Carol – niezwykłą kobietę, uwięzioną w małżeństwie bez miłości, jednak pełną lęków i obaw związanych z porzuceniem dotychczasowego życia. To spotkanie odmieni ich życie na zawsze, jednak cena za chwile szczęścia będzie naprawdę wysoka.

GIRL:
Lara marzy o staniu się kobietą i karierze tanecznej. Przed nią wyjątkowy, lecz niełatwy czas wchodzenia w dorosłość, doświadczania nowych pragnień, tworzenia tożsamości.

TOM:
Film jest adaptacją sztuki autorstwa Michela Marca Boucharda o tym samym tytule. Opowiada on historię Toma, który po śmierci swojego partnera popada w depresję. Pewnego dnia poznaje jego matkę oraz brata, odkrywając, że nie byli oni świadomi zarówno ich relacji, jak i przede wszystkim orientacji seksualnej zmarłego.

SAUVAGE:
Léo mieszka na ulicy i żeby przeżyć, spotyka się z mężczyznami za pieniądze. Jego najbliższy przyjaciel też się prostytuuje, ale ponieważ jest silniejszy, potrafi go obronić przed innymi chłopakami i niebezpiecznymi klientami. Léo bardzo by chciał, żeby ich przyjaźń przerodziła się w coś więcej, jednak w ich świecie nie ma miejsca na takie uczucia.

NA ZAWSZE LAURENCE:
W latach 90. Laurence powiedział swojej dziewczynie Fred, że chciałby stać się kobietą. Pomimo przeciwieństw stawiają razem czoła uprzedzeniom przyjaciół, radom rodzin i fobiom społeczeństwa, którego zasad nie cenią. Wyruszają w dziesięcioletnią podróż, w czasie której mogą stracić nie tylko siebie nawzajem, ale również własną, wewnętrzną tożsamość. Przejście na drugą stronę nawet dla nich jest wielką tajemnicą.

Na wszystkie seanse bilety – 15 zł