29 maja o godz. 19:00 zapraszamy na trzecie spotkanie z kinem dokumentalnym w cyklu DNA DOCS. Tego dnia wyświetlimy film „Obcy na mojej kanapie a naszym gościem będzie reżyser – Grzegorz Brzozowski.

Rozmowę poprowadzi dziennikarz filmowy – Marcin Radomski

O FILMIE:
Obraz współczesnego miasta z perspektywy couchsurferów – Warszawa jako miejsce spotkań ludzi z różnych stron świata, w różnym wieku i z różnymi historiami życiowymi. Łączy ich poczucie zagubienia, a także dojmująca potrzeba ucieczki od samotności. Couchsurfing staje się płaszczyzną porozumienia dla zupełnie odmiennych światów – w jaki bowiem inny sposób można by skłonić polskiego inżyniera po pięćdziesiątce i studenta z Niemiec do wspólnego składania chińskiego modelu helikoptera?

Scenariusz i reżyseria: Grzegorz Brzozowski
zdjęcia: Magda Kowalczyk
dźwięk: Radosław Ochnio, Dariusz Wancerz, Maciej Krupa, Jarosław „Bodo” Bajdowski, Marcin Lenarczyk
montaż: Joanna Wojtulewicz, Daniel Gąsiorowski
produkcja: Studio Munka
producent wykonawczy: Piotr Twardowski
kierownictwo produkcji: Agnieszka Ptaszyńska, Małgorzata Jabłońska
czas trwania – 54 min.

BILETY:
https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-obcy-na-mojej-kanapie-dna-docs-dokument-na-afiszu-50516?id=246852

Grzegorz Brzozowski – Absolwent Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, film dokumentalny poznawał pod opieką Marcela Łozińskiego, Jacka Bławuta i Vity Żelakeviciute. Studiował również socjologię, psychologię i reportaż na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie w Utrechcie oraz Yale University. Obecnie pracuje nad doktoratem w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, badając polskie wspólnoty festiwalowe. Redaktor i szef działu recenzji “Patrząc” na portalu “Kultura Liberalna”.

O cyklu DNA DOCS:
Otaczająca nas rzeczywistość budzi największe emocje. Próbujemy ją zrozumieć, zaakceptować lub wręcz przeciwnie zanegować i ukazać jej największe absurdy. Najlepiej robią to twórcy polskich filmów dokumentalnych, które podbijają światowe festiwale i interesują publiczność na całym świecie. Marcin Radomski, dziennikarz i krytyk filmowy wybrał najciekawsze tytuły sezonu, aby porozmawiać o współczesnej Polsce. Po każdym seansie zapraszamy na dyskusję z twórcami.
Cykl dokumentalny Marcina Radomskiego