Zapraszamy na nowy cykl spotkań w kinie Elektronik „DNA DOCS. Dokument na afiszu”
Spotykać będziemy się raz w miesiącu, by rozmawiać na temat dokumentów, które poruszają, zaskakują, a niejednokrotnie zmieniają nasze spojrzenie na rzeczywistość.

Spotkanie 1 z filmem „Call me Tony”, reż. Klaudiusz Chrostowski – 21 marca o 20:30!

Rozmowę z reżyserem poprowadzi Marcin Radomski

O CYKLU:
Otaczająca nas rzeczywistość budzi największe emocje. Próbujemy ją zrozumieć, zaakceptować lub wręcz przeciwnie zanegować i ukazać jej największe absurdy. Najlepiej robią to twórcy polskich filmów dokumentalnych, które podbijają światowe festiwale i interesują publiczność na całym świecie. Marcin Radomski, dziennikarz i krytyk filmowy wybrał najciekawsze tytuły sezonu, aby porozmawiać o współczesnej Polsce. Po każdym seansie zapraszamy na dyskusję z twórcami.
DNA DOCS. Dokument na afiszu
KINO ELEKTRONIK
Cykl dokumentalny Marcina Radomskiego

„Call me Tony”
Konrad, osiemnastoletni kulturysta, z uporem zabiega o atencję wiecznie nieobecnego ojca. Chłopak mieszka w górniczym miasteczku na południu Polski. Kreując swój wizerunek, inspiruje się aktorami kina akcji, spędza godziny na siłowni i zapisuje się na zawody kulturystyczne. Te wybory prowadzą go jednak do załamania spowodowanego wewnętrznym konfliktem pomiędzy nim samym a wersją siebie, którą stara się stworzyć, aby zyskać akceptację otoczenia.
Nagroda Miesięcznika „Zwierciadło” dla najlepszego filmu o tematyce psychologicznej na festiwalu Millennium Docs Against Gravity

Scenariusz i reżyseria: Klaudiusz Chrostowski
Polska 2018
Czas trwania: 63 min

ZWIASTUN:
https://www.youtube.com/watch?v=EANDjILTY9g