Wspólnie z dystrybutorem filmu Aurora Films zapraszamy na pokazy filmu „Granicy” – nominowanego do Oscara w kategorii najlepsza charakteryzacja. Film był także szwedzkim kandydatem do tej nagrody.

O FILMIE:
Wyróżniony główną nagrodą sekcji Un Certain Regard podczas 71. MFF w Cannes, nowy film jednego z najciekawszych duńskich reżyserów młodego pokolenia, Alego Abbasiego. Film jest szwedzkim kandydatem do Oscara 2019 w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

„Granica” to porywająca adaptacja opowiadania pochodzącego ze zbioru „Papierowe ściany” Johna Ajvide Lindqvista, mistrza powieści grozy, autora bestsellerowej książki „Wpuść mnie”, na podstawie której powstał słynny horror „Pozwól mi wejść”.

Wymykająca się klasyfikacjom gatunkowym historia koncentruje się na losach szwedzkiej celniczki Tiny z niesamowitym zmysłem powonienia, która wikła się w skomplikowaną moralnie relację z podejrzanym włóczęgą. Czy jej niepokój jest słuszny? Dokąd zaprowadzi śledztwo? Pewne szczególne cechy obojga bohaterów od razu rzucają się w oczy. To nie będzie zwyczajna love story… Na pewno nie.

W postać Tiny wcieliła się znakomita szwedzka aktorka Eva Melander, gwiazda serialu kryminalnego „Rebecka Martinsson”, znana polskim widzom z kinowych thrillerów „Stado” i „Hipnotyzer”.

ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=f7B_TAKOJvE

BILETY do nabycia w kasie kina oraz on-line

NAJBLIŻSZE PROJEKCJE:

22 lutego, piątek; godz. 17:15 MS

23 lutego, sobota; godz. 18:45 MS

24 lutego, niedziela; godz. 20:30 MS

26 lutego, wtorek; godz. 21:30 MS

27 lutego, środa; godz. 17:00 MS