Uhonorowana Nagrodą Główną Jury 35. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Sundance ekranizacja bestsellerowej powieści Emily M. Danforth. W roli głównej wystąpiła Chloë Grace Moretz, popularna amerykańska aktorka młodego pokolenia. 

Opowieść toczy się w latach 90. w Montanie i koncentruje się wokół losów tytułowej bohaterki, Cameron Post, nastolatki, która odkrywa własny homoseksualizm.
Kiedy krewni oraz jej chłopak nakrywają ją w niedwuznacznej sytuacji z przyjaciółką, zostaje wysłana na specjalny obóz, gdzie ma przejść tzw. „terapię konwersyjną” i nauczyć się „właściwych ról płciowych”. W obozie Cameron poznaje nowych przyjaciół, młodą lesbijkę przedstawiającą się jako Jane Fonda oraz geja znanego jako Czerwony Orzeł. Razem udowadniają światu, że młodość i radość życia nie dają się łatwo ujarzmić.
Reżyserka stara się pokazać, że nawet film o sprawach bolesnych i kontrowersyjnych może poprawić humor i dodać otuchy. Niepisanym mottem filmu jest hasło „Co, jeśli nie możesz stać się jeszcze lepszym?”

reż. Desiree Akhavan
Tytuł oryginalny: The Miseducation of Cameron Post
prod.: USA 2018
czas trwania: 90 min
obsada: Chloë Grace Moretz, John Gallagher Jr., Sasha Lane, Forrest Goodluck
wersja: dźwięk: j. angielski, napisy: j. polski

 

 

Najbliższe projekcje:

28 stycznia, poniedziałek; godz. 17:00

29 stycznia, wtorek; godz. 17:00

30 stycznia, środa; godz. 21:00 MS

1 lutego, piątek; 19:00 MS

3 lutego, niedziela; godz. 17:30 MS

4 lutego, poniedziałek; godz. 17:30 MS

5 lutego, wtorek; godz. 17:00 MS

7 lutego, czwartek; godz. 17:15 MS