Dla tych, którzy kochają dobre kino, ale nie lubią przesadnie się bać, także mamy propozycję na Halloween, ale taką z przymrużeniem oka 😉

Zapraszamy Was przedpremierowo! na pokaz szwedzkiego kandydata do Oscara – „Granica” (w kinach dopiero 22 lutego!!!), kultowy „Sklepik z horrorami”, w którym młodziutki Jack Nicholson walczy z.. krwiożerczą rośliną oraz dokument, który przybliży Wam egzystencję nowozelandzkich wampirów „Co robimy w ukryciu” 🙂

Program:

16:00 GRANICA – pokaz przedpremierowy
18:00 SKLEPIK Z HORRORAMI
19:30 GRANICA – pokaz przedpremierowy
21:30 CO ROBIMY W UKRYCIU

seanse odbywają się w Małej Sali – 3 p, bez windy i bez reklam!
Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie kina oraz on-line

O FILMACH:

GRANICA
Wyróżniony główną nagrodą sekcji Un Certain Regard podczas 71. MFF w Cannes, nowy film jednego z najciekawszych duńskich reżyserów młodego pokolenia, Alego Abbasiego. Film jest szwedzkim kandydatem do Oscara 2019 w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.
„Granica” to porywająca adaptacja opowiadania pochodzącego ze zbioru „Papierowe ściany” Johna Ajvide Lindqvista, autora bestsellerowej powieści „Wpuść mnie”, na podstawie której powstał słynny horror „Pozwól mi wejść”.
Wymykająca się klasyfikacjom gatunkowym historia koncentruje się na losach szwedzkiej celniczki Tiny z niesamowitym zmysłem powonienia, która wikła się w skomplikowaną moralnie relację z podejrzanym włóczęgą. Czy jej niepokój jest słuszny? Dokąd zaprowadzi śledztwo? Pewne szczególne cechy obojga bohaterów od razu rzucają się w oczy. To nie będzie zwyczajna love story… Na pewno nie.

Reżyseria: Ali Abbasi
Wyk: Eva Melander, Eero Milonoff, Viktor Åkerblom
Produkcja: Szwecja / Dania 2018
Czas trwania: 101 min

*************************************************

SKLEPIK Z HORRORAMI
Niezdarnemu młodzieńcowi udaje się wyhodować mięsożerną roślinę, która zmusza go do zabijania.

Tytuł oryginalny: The Little Shop of Horrors
Reżyseria: Charles B. Griffith
Wyk: Jack Nicholson, Jonathan Haze, Jackie Joseph
Produkcja: USA 1960
Czas trwania: 70 min

***************************************************

CO ROBIMY W UKRYCIU
Viago (379 l.), Deacon (183 l.), Vladislav (862 l.) i Petyr (8000 l.) mieszkają razem na przedmieściach współczesnego Wellington w Nowej Zelandii. Ich życie rozpoczyna się dopiero po zmroku, kiedy to opuszczają trumny i legowiska, by stawić czoła codzienności, która również dla wampirów bywa niełatwa. Nieśmiertelność i pragnienie świeżej ludzkiej krwi już dawno przestały być ich głównym zmartwieniem, bo współczesność stawia przed nimi nowe wyzwania. Grupa filmowców towarzyszy im podczas codziennych obowiązków, drobnych kłótni czy nocnych wyjść na miasto, które z błyskotliwym humorem uświadamiają nam, że choć ich serca przestały bić wieki temu, wciąż żywią gorące i bardzo ludzkie uczucia.

Tytuł oryginalny: What We Do in the Shadows
Reżyseria: Jemaine Clement / Taika Waititi
Wyk: Taika Waititi, Jemaine Clement, Jonny Brugh, Cori Gonzalez-Macuer
Produkcja: Nowa Zelandia / USA 2014
Czas trwania: 96 min

ZWIASTUN:
https://www.youtube.com/watch?v=832qovnYHj4