Wraz z Aurora Films zapraszamy na pokaz przedpremierowy filmu – MŁODOŚĆ ASTRID – 26 września; godz. 19:00
Porywająca biografia ikony literatury młodzieżowej – ASTRID LINDGREN, przedstawia młodość i początki kariery pisarki. Za kamerą stanęła wybitna reżyserka Pernille Fischer Christensen, która ukazuje Astrid jako silną, niezależną kobietę, łamiącą normy społeczne, konwenanse oraz kroczącą przez życie z podniesioną głową.
 
W rolę tytułową brawurowo wciela się Alba August, duńska aktorka znana w Polsce z serialu kryminalnego „Zakładnicy z metra”.
 
Film prezentowany był na Gali Specjalnej ostatniego Berlinale. Zdobył również główną nagrodę na tegorocznym Transatlantyku.
 
 
W kinach od 5 października 2018
 
 
***
Dystrybutorem filmu jest Aurora Films.
 
O FILMIE:
Astrid i jej rodzeństwo mają szczęście, że dorastają w gospodarstwie pasterskim rodziców w Vimmerby. Chociaż ich codzienna rutyna kształtowana jest przez surowe wartości religijne, ich matka Hanna i ojciec Samuel zawsze dają im poczucie bezpieczeństwa i poczucie wolności.
Rodzice Astrid pozwalają córce uczęszczać do szkoły średniej, co zasadniczo stanowi przywilej zamożnych dzieci burżuazyjnych, i nie stają na drodze 18-latce, gdy właściciel lokalnej gazety oferuje jej posadę stażystki w redakcji.
Reinhold Blomberg nie tylko wprowadza Astrid w tajniki sztuki pisania, ale także zakochuje się w dziewczynie. Może się zdawać, że z wzajemnością, jednak kiedy Astrid zachodzi w ciążę, podejmuje ważną decyzję: nie chce wychodzić za mąż w tak młodym wieku, lecz zamiast tego postanawia sama zająć się sobą, a z czasem także swoim synem Lassem.
 
 
 
ZWIASTUN:
https://www.youtube.com/watch?v=84BFTGUZEI0
 
 
****
 
 
BILETY W CENIE 15 zł DO NABYCIA W KASIE KINA ORAZ ONLINE
http://kinoelektronik.pl/events/event/mlodosc-astrid-pokaz-przedpremierowy/