Zapraszamy na wystawę prac ilustratorki mody ANNY HALAREWICZ zainspirowaną twórczością Alexandra McQueena.

Wystawę TRIBIUTE TO MCQUEEN można oglądać do końca sierpnia w foyer kina, natomiast w kasie kina można kupić reprodukcje prac Artystki

 

O WYSTAWIE:
Fascynacja Alexandrem McQueenem zaczęła się wiele lat temu.
Wtedy jeszcze nie podejrzewałam, że zajmę się ilustrowaniem mody. Kończyłam studia, pisałam pracę magisterską o cierpieniu w sztuce.
W 2009 roku, „wpadł mi ręce” film z pokazu McQ „The Horn of plenty”. Nie mogłam się napatrzeć. Zaczęłam robić szkice, setki szkiców Pokaz ten stał się moją obsesją, niewyczerpanym źródłem inspiracji.Z każdym rokiem odkrywam w nim całkiem nowe obrazy oraz emocje będące dla mnie prawdziwym nomen omen – rogiem obfitości.
Ten pokaz to spektakl, wszystkie jego elementy od dźwięku poprzez
światło, kończąc na stylizacji modelek są istotne,tworzą spójną całość. Zebrane łącznie w jednym miejscu budują post apokaliptyczny nastrój, z którego przebija posępność i mrok. Pociąga mnie to malarsko o wiele bardziej od wyidealizowanego pret-a-porter.
Efektem mojej fascynacji pokazem, jest ponad 200 prac powstałych
w okresie ostatnich 9 lat gdzie moda była dla mnie aspektem drugoplanownym. Takie założenie twórcze nie było zachłyśnięciem
się zjawiskowością zaprezentowanych kreacji, tylko próbą oddania
charakteru wykreowanych przez McQueen’a postaci.Informacja o śmierci projektanta, zastała mnie w trakcie przygotowywań do wernisażu wystawy, pierwszej na której prezentowałam prace inspirowane pokazem z cyklu “Horn of Plenty”.
Smutek.
Poczucie, że więcej nie będzie.
ANNA HALAREWICZ

Na wystawę wstęp wolny

Wystawę będzie można ogląda w kinie Elektronik do końca sierpnia