KINO W TRAMPKACH NA ROZGRZEWKĘ W ELEKTRONIKU

Na spotkania z najlepszymi filmami poprzednich edycji Festiwalu Filmowego dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach zapraszamy do kina Elektronik. Oprócz pokazów filmowych czekają na Was ciekawe spotkania i dyskusje po filmie. Spędź niedzielę w rodzinnym gronie, oglądając mądre i wartościowe filmy.

*********************

 

27.05 godz. 14:00

Mały gangster, reż. A. Toonen, Holandia 2015, 106 min
Nagroda Publiczności Kina w Trampkach 2016, rekomendowany dla wieku: 10-14 lat

Jak zyskać szacunek kolegów i uwielbienie dziewczyn? Co zrobić, żeby przestać być szkolną ofiarą? Rik wpada na genialny pomysł: postanawia uczynić swego ojca – nadzwyczaj uprzejmego i łagodnego, a w dodatku szalenie naiwnego entuzjastę gry w szachy – bezwzględnym szefem mafii. Gdy przeprowadzają się do innego miasteczka, Rikkie konsekwentnie buduje nowy wizerunek rodziny. Sytuacja się komplikuje, gdy wieść o konkurencji dociera do lokalnej gangsterskiej familii i gdy jak bumerang wraca nierozwiązana sprawa z dawnym prześladowcą.
Po filmie: spotkanie po filmie poprowadzi animatorka Edyta Zachurzok

**************************

3.06 godz. 14:00
Zestaw krótkich metraży: ŻYCIOWE LEKCJE (razem: 70 min.)

Chór, reż. K. Deák, Węgry 2015, 25 min.
Wyróżnienie Dziecięcego Jury na Festiwalu Kino w Trampkach 2016, nagrodzony Oscarem 2017

Zsofi nie będzie łatwo dostosować się do zasad w nowej szkole. Zapisuje się do słynnego szkolnego chóru. Mija chwila zanim orientuje się, że dyrygentka, która prowadzi chór, nie jest tą, za którą się podaje.

Optimista, reż. K. Pluta, Polska 2012, 45 min.

8-letni Mateusz rozpoczyna kurs żeglarski w szkółce dla najmłodszych. Wychodząc w morze na jednoosobowej łódeczce sam obsługuje żagiel i ster, sam walczy z nieokiełznanymi falami Bałtyku, a przede wszystkim – z własnym strachem. Nauka żeglarstwa to twarda szkoła charakterów. Czy Mateuszowi uda się pokonać swoje słabości i zdać swój pierwszy życiowy egzamin?

Po filmie: spotkanie z twórcą filmowym

 

Bilety w cenie – 10 zł do nabycia w kasie kina oraz on-line

Rezerwacje: rezerwacje@kinoelektronik.pl