Fundacja Kultury bez Barier i Kino Elektronik zapraszają na pokaz filmu „Demon” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących w ramach projektu „Filmolekcje dla każdego”. 

8 maja godzina 18.00 

O FILMIE:
Tym razem chcemy zabrać was w podróż do świata pełnego niesamowitości gdzie nic nie jest takie jak się wydaje. Główny bohater w dniu swojego ślubu zostaje opętany przez dybuka, który zamieni weselę w swoją upiorną potańcówkę. Obraz Marcina Wrony z 2015 r. Stanowi próbę rozrachunku z polską tradycją romantyczną, ale i trudną historią. Dlatego reżyser czerpie pełnymi garściami z rodzimej literatury i kultury. Widoczne są nawiązania do twórczości Wyspiańskiego, Singera i wielu innych. Film wrony jest teżswoistą zabawą z konwencją filmu grozy.
reż. Marcin Wrona
wyk. Itay Tiran, Agnieszka Żulewska, Andrzej Grabowski i inni
prod. Polska 2015
czas trwania: 94 min

ZWIASTUN:
https://www.youtube.com/watch?v=5xKBgBiGkog

***************************************

WARSZTATY:
Po seansie osoby z niepełnosprawnością wzroku i niepełnosprawnością słuchu będą mogły wziąć udział w warsztatach poświęconych językowi filmowemu horroru. Dla osób niewidomych zajęcia poprowadzi Maciej Dowgiel filmoznawca i trener edukacji medialnej. Opowie on o zabiegach artystycznych, po które sięgają reżyser i operator by stworzyć na ekranie nastrój niepokoju . Co sprawia, że w odpowiednich momentach filmu czujemy dreszcz na plecach. Z osobami niesłyszącymi pracować będzie Małgorzata Bazan nauczycielka z warszawskiego liceum im. Klementyny Hoffmanowej i edukatorka filmowa. Wspólnie z uczestnikami warsztatu poszuka odpowiedzi na pytania: jak brzmi strach, czy obraz pozbawiony dźwięku jest mniej czy bardziej niepokojący? Jak muzyka buduje nastrój grozy?

Wstęp na seans jest bezpłatny po zarezerwowaniu miejsca mailowo pod adresem rezerwacje@kulturabezbarier.org, lub telefonicznie/SMSowo pod numerem: 793996475.
Prosimy przy rezerwacji zaznaczyć chęć wzięcia udziału w warsztatach z zaznaczeniem w której grupie.
Rezerwacja jest ważna dopiero po otrzymaniu potwierdzenia o jej przyjęciu.

Film: 8 maja godzina 18.00
Warsztaty: godzina 20.00
Czas trwania: ok. 45 min.
Miejsce: Kino Elektronik Ul. Generała Zajączka 7

****************************************************
FILMOLEKCJE:

Projekt „Filmolekcje dla każdego” jest dofinansowany ze środków m.st. Warszawy
Na pokazy może przyjść każdy. Nie są one przeznaczone jedynie dla osób z niepełnosprawnością, ale dzięki zapewnianym udogodnieniom widzowie z dysfunkcją wzroku czy słuchu będą uczestniczyć w wydarzeniu na równi z resztą widowni.

Filmolekcje to projekt, w którym chcemy przybliżyć osobom z niepełnosprawnością wzroku i słuchu meandry języka filmowego. Audiodeskrypcja i napisy, które pomagają takim osobom śledzić akcję filmu, nie zawsze są wystarczające by oddać bogactwo zabiegów formalnych. Projekcjom towarzyszyć będą warsztaty dedykowane osobom z niepełnosprawnością sensoryczną pomagające im zrozumieć podstawowe zagadnienia języka filmowego. Dzięki nim osoby niewidome usłyszą, czym jest mastershot, a Głusi dowiedzą się, jak muzyka tworzy nastrój grozy. W ramach cyklu prezentować będziemy filmy należące do różnych gatunków i nakręcone w różnych konwencjach.