Już wkrótce pokazy filmów bez barier znów zagoszczą w Kinie Elektronik. Fundacja Kultury bez Barier oraz kino Elektronik zaprasza na kolejne seanse, z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących w ramach projektu „Filmolekcje dla każdego”.

Na pokazy może przyjść każdy. Nie są one przeznaczone jedynie dla osób z niepełnosprawnością, ale dzięki zapewnianym udogodnieniom widzowie z dysfunkcją wzroku czy słuchu będą uczestniczyć w wydarzeniu na równi z resztą widowni.

Filmolekcje to projekt, w którym chcemy przybliżyć osobom z niepełnosprawnością wzroku i słuchu meandry języka filmowego. Audiodeskrypcja i napisy, które pomagają takim osobom śledzić akcję filmu, nie zawsze są wystarczające, by oddać bogactwo zabiegów formalnych. Projekcjom towarzyszyć będą warsztaty dedykowane osobom z niepełnosprawnością sensoryczną pomagające im zrozumieć podstawowe zagadnienia języka filmowego. Dzięki nim osoby niewidome usłyszą, czym jest mastershot, a Głusi  dowiedzą się, jak muzyka tworzy nastrój grozy. W ramach cyklu prezentować będziemy filmy należące do różnych gatunków i nakręcone w różnych konwencjach.

 

Pierwszym filmem w ramach filmolekcji w tym roku będzie obraz włoskiego reżysera  Paolo Genovese „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” z 2016 r.

 

 

Kiedy: 04.04.2018; środa, godzina 18.00

Gdzie: Kino Elektronik, ul. Gen. Zajączka 7

Jak: Wstęp na seans jest bezpłatny po zarezerwowaniu miejsca mailowo pod adresem rezerwacje@kulturabezbarier.org, lub telefonicznie/SMSowo pod numerem

 

 

O FILMIE:

Kiedy siedmioro przyjaciół spotyka się przy wspólnym stole żeby poplotkować i pożartować nic nie zapowiada, że ich sympatyczne przyjęcie w krótce zmieni się w festiwal wzajemnych oskarżeń i pretensji. Stopniowo odkrywane fakty z życia prywatnego bohaterów sprawią, że próbie poddane zostaną ich wieloletnie związki przyjacielskie i partnerskie. Film Genovesego, choć na pierwszy rzut oka zdaje się być komedią, a nawet farsą, po głębszym zastanowieniu przestaje śmieszyć a zaczyna przerażać.

Tytuł oryginalny: Perfetti sconosciutti

Reżyseria i scenariusz: Paolo Genovese

Występują: Kasia Smutniak, Marco Giallni, Alba Rohrwacher

Produkcja: Włochy 2016

Czas trwania: 97 min.