Wraz z FUNDACJĄ PROJEKT STARSI zapraszamy w listopadzie na cztery bezpłatne pokazy filmów w ramach projektu „Kino Dojrzałe”, w tym roku pod hasłem – „wolność między pokoleniami”.

Podczas spotkań, które odbędą się 15, 21, 24 i 29 listopada w kinie Elektronik, obejrzymy bardzo interesujące filmy ukazujące dojrzałość i relacje międzypokoleniowe, a także porozmawiamy o tym, jak różnie idee kryją się za pojęciem wolności. Wszystkie spotkania będą się rozpoczynać o godz. 16:30, a dyskusje poprowadzi dr Karol Jachymek, filmoznawca z Uniwersytetu SWPS.

 

15 listopada 2017, środa, godzina  16.30, Kino Elektronik, ul. Gen. Zajączka 7

Człowiek z Havru, (93 min.) | reż. Aki Kaurismäki

Pucybut o złotym sercu, jego ukochana żona, ich wyjątkowo inteligentny pies Łajka, a także tajemniczy detektyw i dawna gwiazda rock and rolla… Pewnego dnia grupa postaci z portowego miasta w niezwykły sposób pokaże, jak wiele twarzy ma wolność.

 

21 listopada 2017, wtorek, godzina  16.30, Kino Elektronik, ul. Gen. Zajączka 7

Młodość (118 min.) | reż. Paolo Sorrentino

Olśniewająca wizualnie, pełna emocji i błyskotliwego humoru opowieść o kilku letnich dniach, które grupa gości spędza w hotelu u podnóża Alp, podczas których wyjdą na jaw najgłębsze tajemnice, a wystawione na próbę zostanie powszechne pragnienie wiecznej młodości.

 

24 listopada 2017, piątek, godzina  16.30, Kino Elektronik, ul. Gen. Zajączka 7

Jiro śni o suhi  ( 83 min.) | reż. David Gelb

Film z piękną muzyką Philipa Glassa. Opowieść o japońskiej tradycji i poszukiwaniu doskonałości. Ciekawy i wielowymiarowy portret niezwykłego człowieka i jego pasji, która stała się sposobem na życie.

 

29 listopada 2017, środa, godzina  16.30, Kino Elektronik, ul. Gen. Zajączka 7

Barany. Islandzka opowieść  (93 min.) | reż. Grimur Hakonarson

Komediodramat. Intrygująca opowieść o perypetiach dwóch braci mieszkających na dalekiej Północy. Są rywalizującymi ze sobą hodowcami rzadkiej odmiany owiec . Żyją w zgodzie z tradycją i ponad wszystko cenią swoją wolność. Film pełen błyskotliwych obserwacji, ciepłego i ironicznego humoru pokazuje ludzi broniących swojego stylu życia i niezależności.

 

Zapraszamy po odbiór bezpłatnych wejściówek do kasy kina

 

Organizator: Fundacja Projekt Starsi http://www.projektstarsi.pl/#

Projekt dofinansowano ze środków Urzędu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy

Partnerem  Fundacji Projekt Starsi przy realizacji tegorocznego wydania projektu Kino Dojrzałe jest kino Elektronik.