W dniu 18 października, środa, o godz. 18:00 zapraszamy na powtórny pokaz filmu POKOT w ramach projektu Kultura Dostępna.

 

Dzięki współpracy z Fundacją Kultury Bez Barier seans będzie dostępny także dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu w taki sposób jednak, by nie zakłócać odbioru osobom pełnosprawnym.

Audiodeskrypcja jest to dodatkowa ścieżka dźwiękowa, opis słowny tego, co dzieje się pomiędzy dialogami, czego osoby z niepełnosprawnością wzroku z powodów oczywistych zobaczyć nie mogą. Dzięki audiodeskrypcji, która w kinie dociera do nich dzięki słuchawkom mogą nadążać za akcją, wiedzieć jak wyglądają bohaterowie i miejsca prezentowane w filmach.

 

O FILMIE

Kiedyś budowała mosty w Syrii, teraz uczy angielskiego w wiejskiej szkole, czyta w gwiazdach i rozmawia ze zwierzętami. Pewnej śnieżnej nocy Janina Duszejko odnajduje ciało sąsiada-kłusownika. Jedyne ślady wokół jego domu to tropy saren…  W niewyjaśnionych okolicznościach giną kolejne lokalne osobistości. Wszystkich łączyła ta sama pasja – polowanie. Policja szuka sprawcy. Duszejko rozpoczyna swoje własne śledztwo, które prowadzi ją do zaskakujących wniosków. Czy to możliwe, że myśliwi stali się zwierzyną?
Czas trwania: 128 min.
Produkcja: Polska
Rok produkcji: 2016 r.
Reżyser: Agnieszka Holland
Wyk.: Borys Szyc, Andrzej Grabowski, Agnieszka Mandat, Jakub Gierszał

 

Bilety w cenie – 10 zł do nabycia w kasie kina oraz on-line (dla osób obecnych na seansie w dniu 5.10 obowiązują bilety z tego dnia, prosimy o ich zabranie)