W ramach konferencji Digital Cultures – poświęconej kulturze cyfrowej od gier komputerowych, muzeów narracyjnych, po interaktywny storytelling i zagadnienia związane z digitalizacją, zapraszamy na 2 pokazy specjalne

 

Noc szalonych mediów
25.09; godz. 20.00
Kino Elektronik

Kultura cyfrowa w wieczornej, szalonej odsłonie. W programie najdziwniejsze zakątki internetu i pasje: „Kraina Grzybów”, nowe produkcje Arte, Stare Obrazki ze Zwierzętami i Demoscena.

 

Dziesiątki tysięcy osób emocjonują się na Facebooku starymi rycinami ze zwierzętami – o cyfrowym ożywianiu średniowiecznych stworów i reakcjach odbiorców na publikowane ilustracje opowie ich pasjonat, Łukasz Kozak. Alexander Knetig, dyrektor platformy online Arte Creative przedstawi „Planetę Ziemię” – dystopijną opowieść 360 stopni autorstwa Mamoko Seto o niedalekiej przyszłości, w której grzyby, owady i morskie stworzenia opanowują naszą planetę. Knetig opowie też o nowym eksperymencie Arte – opowieści instagramowej „Summer”. Wieczór będzie też okazją do spotkania się z autorem kultowej serii najdziwniejszych filmów na polskim Youtubie, „Krainy Grzybów” – Wiktorem Stribogiem. Ścieżkę dźwiękową wieczoru zapewni Bartek Dramczyk, pasjonat wykorzystywania nowych możliwości starych komputerów.
Wieczór poprowadzi Agnieszka Słodownik.

Interaktywne kino
26.09; godz. 18.30
Kino Elektronik

Interaktywny storytelling – czyli co? Zobacz nagradzane na świecie audiowizualne formy, w których widz staje się współtwórcą opowieści. Dzięki cyfrowym mediom zajrzyj tam, gdzie wzrok nie sięga – wybierz się do wnętrza ziemi i ponad stratosferę.

Podczas spotkania zobaczymy pionierski dokument interaktywny – „Journey to the End of Coal”, fotograficzną opowieść o pracy w kopalni uważaną za jeden z pierwszych na świecie webdoków. Zaprezentowane zostaną również najnowsze prace twórcy tego projektu, Samuela Bollendorfa.
Czy film z lądowania na księżycu w 1969 roku mógł być oszustwem? Wielokrotnie nagradzany polski duet Kissinger Twins opowie o  filmie interaktywnym z muzyką Smolika „The Trip”.

Eksponaty Wirtualnego Skansenu Wraków pozwalają zobaczyć ukryte na dnie morza skarby przeszłości. Dzięki cyfrowym wizualizacjom będziemy mogli je zwiedzić bez wychodzenia z domu i moczenia się w nurkowym skafandrze.
Wieczór poprowadzi badaczka mediów Sandra Gaudenzi.

 

 

Bilety w cenie – 5 zł/blok do nabycia w kasie kina oraz on-line

—————————————————————————————————————

Konferencja Digital Cultures to pierwsze w Polsce wydarzenie tak kompleksowo poświęcone kulturze cyfrowej. Interdyscyplinarny program konferencji obejmuje szerokie spektrum tej dynamicznie rozwijającej się dziedziny: od gier komputerowych, muzeów narracyjnych, po interaktywny storytelling i zagadnienia związane z digitalizacją.

Od 25 do 27 września 2017 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędą się liczne panele, debaty a także wystawa i interwencja artystyczna.

Do udziału w konferencji zaproszone zostało wybitne grono ekspertów z Europy, USA i Azji. Znajdą się wśród nich dyrektorzy najważniejszych festiwali i muzeów, przedstawiciele kluczowych instytucji związanych z technologią, artyści oraz twórcy gier.

 

Szczegóły: www.digitalcultures.pl
Bilety: http://bit.ly/BiletyDigitalCultures

 

 

Organizator: Instytut Adama Mickiewicza

Partner wydarzenia: Future Processing (partner technologiczny), Ministerstwo Cyfryzacji, NASK, Biblioteka Narodowa, Polona, FINA, Polin, Aleksander Baron, Centrum Cyfrowe, WRO ART Center, Wikimedia Polska, Kino Elektronik, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Centrum Nauki Kopernik, Fundacja Indie Games Polska, We Are Museums, Cross Video Days, Fundacja Pełne Zanurzenie, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Pixel, Arte po polsku, Medialab Katowice, TR Warszawa, HTC, Kiszkiloszki.