Tym razem zapraszamy KLASYCZNY WIECZÓR Z.. Bernardo Bertoluccim!
W programie wieczoru dwa bardzo różne, ale bardzo ważne filmy w twórczości reżysera – epicki „Mały Budda” oraz kultowe już „Ukryte pragnienia” z piękną Toskanią w tle.
Projekcje z taśmy 35 mm ♥

31 lipca, poniedziałek:
18:00 MAŁY BUDDA
20:45 UKRYTE PRAGNIENIA

MAŁY BUDDA
Kilku tybetańskich mnichów poszukuje osoby będącej wcieleniem Lamy Dorje, mędrca i nauczyciela buddyjskiego. Jednym z kandydatów jest dziewięcioletni Jesse z Seattle. Pewnego dnia w domu jego rodziców pojawiają się wędrowcy z Tybetu. Z czasem małżonkowie przełamują nieufność stosunku do obcych przybyszy. Jesse zostaje zaproszony do klasztoru, znajdującego się u podnóża Himalajów. Tam ma się spotkać z dwojgiem innych dzieci, chłopcem z Katmandu i hinduska dziewczynką, którzy także mogą być nowym wcieleniem mistrza…
Tytuł oryginalny: Little Buddha
Czas trwania: 140 min.
Produkcja: Francja/Wielka Brytania/Włochy/Lichtenstein
Rok produkcji: 1993
Reżyser: Bernardo Berolucci
Wyk.: Keanu Reeves, Ruocheng Ying, Bridget Fonda

UKRYTE PRAGNIENIA
Dziewiętnastoletnia Amerykanka, Lucy, przybywa do Toskanii, by spędzić lato u dawnych przyjaciół jej matki. Kiedyś, jako piętnastolatka, całowała się tu po raz pierwszy. Ciągle wspomina ten pierwszy pocałunek i swego pierwszego chłopca. Teraz pragnie czegoś więcej… Dziewczyna chce także rozwiązać pewną zagadkę. Pamiętnik jej nieżyjącej matki sugeruje, że ktoś spośród artystycznej bohemy zamieszkującej willę może być jej ojcem. Film, który uwodzi niespotykaną zmysłowością. Wspaniałe zdjęcia i muzyka, nierozerwalnie związane z krajobrazem Toskanii.
Tytuł oryginalny: Stealing Beauty
Czas trwania: 113 min.
Produkcja: Francja/Wielka Brytania/Włochy
Rok produkcji: 1996
Reżyser: Bernardo Berolucci
Wyk.: Liv Tyler, Jeremy Irons, Joseph Fiennes, Carlo Cecchi

Bilety w cenie – 15 zł/jeden seans, 20 zł/cały wieczór już w sprzedaży w kasie kina (czynna 9:00 – 21:30)
Rezerwacje – rezerwacje@kinoelektronik.pl; tel. 691 490 173