Warszawska Szkoła Filmowa, Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego oraz kino Elektronik zapraszają na kolejny pokaz z dyskusją z cyklu „Obrazy Historii“. 

2 marca; godz. 17:00 – „Powidoki”

„Obrazy Historii“ to cykl pokazów filmów o tematyce historycznej, po których zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu z twórcami i historykami. Wspólnie będziemy dyskutować, zastanawiać się nad prawdami i mitami obejrzanych historii, szukać znaczeń jakie niosą za sobą prezentowane obrazy, a także jak wpływają na nasze postawy obecnie.

Głównym celem tej inicjatywy jest otwarta dyskusja wokół ważnych tematów, jakie wywołują polskie filmy historyczne. W ramach pomysłu realizowanego od października, spotkaliśmy się m.in. z Wojtkiem Smarzowskim przy okazji filmu „Wołyń” oraz Ryszardem Bugajskim przy „Zaćmie”.

Tym razem w Kinie Elektronik odbędzie się spotkanie dotyczące filmu „Powidoki” w reżyserii Andrzeja Wajdy.

O filmie:

Bohaterem filmu „Powidoki” jest Władysław Strzemiński, artysta, który nie poddał się socrealizmowi i doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów artystycznych. To film o tym jak socjalistyczna władza zniszczyła charyzmatycznego, niepokornego człowieka.

 

Po projekcji w dyskusji udział wezmą: historyk sztuki dr hab. Iwona Luba; odtwórca roli Strzemińskiego – Bogusław Linda  oraz Marek Brodzki

Spotkanie poprowadzi: Wojciech Saramonowicz.

 

 

Data: 2 marca (czwartek). Godzina: 17.00.
Miejsce:
 Kino Elektornik, ul. Gen Zajączka 7, Warszawa

Wstęp wolny – obowiązują wejściówki z seansu 22 lutego. Osoby z odebranymi wejściówkami prosimy o przybycie do 16:50. Osoby bez wejściówek będziemy zapraszać w miarę wolnych miejsc