Cykl filmów psychologicznych i spotkań dla szkół ponadgimnazjalnych, który ma na celu emocjonalne wzmocnienie uczniów przed pierwszymi dorosłymi wyborami w życiu. Będziemy rozmawiać o tym, w jaki sposób znaleźć swój pomysł na życie, czy porażka może być ważniejsza niż sukces, dlaczego warto poszukiwać i podejmować odważne kroki.

 

SPOTKANIE: JAK SZUKAĆ SENSU W ŻYCIU?

DATA: 9 GRUDZIEŃ GODZ. 10.00 – 12.30

 

Kuracja Yaloma (Yalom’s cure)

reż. Sabine GisigerFrancja, Szwajcaria, USA, 2014, 77’

Lekarz, autor powieści i prac naukowych, profesor psychiatrii na Stanford University, egzystencjalista i psychoterapeuta Irvin D. Yalom jest dziś jednym z najbardziej znaczących psychoterapeutów na świecie. Film nie jest klasyczną biografią. Wspólnie z dr Yalomem podróżujemy egzystencjalną drogą, przez wiele warstw ludzkiego umysłu, podczas gdy on dzieli się swoimi podstawowymi spostrzeżeniami  i mądrością. Książki dr Yalom sprzedają się w milionach egzemplarzy na całym świecie i krytycy opisują go jako: znakomitego, zmieniającego życie, inspirującego.

 

SPOTKANIE: WIERZĘ W SIEBIE, WIERZĘ W INNYCH

DATA: 9 LUTY GODZ. 10.00 – 12.30

 

THRU You Princess (Presenting Princess Shaw) (Presenting Princess Shaw)

reż. Ido Haar Izrael, 2015, 80 min

Izraelski muzyk, kompozytor i producent muzyczny Kutiman, zyskał popularność w 2009 roku dzięki projektowi muzycznemu „Thru You”, w którym miksował i samplował dźwięki pochodzące z fragmentów nagrań muzycznych nieznanych mu wykonawców znalezionych przez niego na YouTube.more Pewnego dnia Kutiman natknął się w internecie na 38-letnią Samanthę Montgomery, która umieszczała na Youtube nagrane przez siebie a cappella piosenki. Były one szczerym pamiętnikiem mieszkającej na przedmieściach. Tenfilm dokumentuje jednak nie tylko relacje przyszłej gwiazdy i jej cichego wielbiciela w dobie kultury remixu, lecz również problem samotności, anonimowości w czasach wszechobecnego internetu, gdzie każdy marzy o sławie generowanej liczbą odsłon w sieci.

 

SPOTKANIE: WIĘZI Z BLISKIMI

DATA: KWIECIEŃ – dokładna data zostanie podana w późniejszym terminie

 

Nawet nie wiesz jak bardzo kocham Cię (You Have No Idea How Much I Love You)

reż. Paweł Łoziński, Polska, 2016, 76 min

Paweł Łoziński ponownie odsłania intymne relacje rodzinne. Co kryje się pod słowem „miłość”? Żyjąc często tworzymy z bliskimi więzi i węzły, które z czasem wydają się nam nie do rozsupłania. Film opowiada o dramacie dwóch kobiet, matki i córki związanych ze sobą trudnym, skomplikowanym uczuciem. Kluczowe dla bohaterek jest spotkanie z kimś trzecim, obcym – doświadczonym terapeutą profesorem Bogdanem de Barbaro. Podglądamy sesje na przestrzeni kilku miesięcy i widzimy, jak ewoluuje relacja matki i córki.

 

SPOTKANIE: UCZĘ SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE

DATA: CZERWIEC – dokładna data zostanie podana w późniejszym terminie

 

Alfabet (Alphabet), reż. Erwin Wagenhofer, Austria, 2013, 113 min

98% dzieci po urodzeniu ma wysokie IQ, ale po ukończeniu szkoły zaledwie 2% z nich osiąga takie same wyniki. Alfabet pokazuje, w jaki sposób współczesny system edukacji determinuje nasz sposób patrzenia na świat i kształtuje naszą osobowość. Dolina Śmierci jest w filmie metaforą. W tym najbardziej gorącym miejscu na świecie nie rośnie nic, bo deszcz praktycznie tu nie pada. Gdy jednak w 2005 roku spadło go kilka centymetrów, w Dolinie pojawiły się kwiaty. Podobnie jest z ludzkim umysłem, który w sprzyjających warunkach również może rozkwitnąć.

 

SPOTKANIA PO FILMACH, około 45 minutowe, będą prowadzone przez ekspertów

Uniwersytetu SWPS.

 

Klasy, które będą uczestniczyć we wszystkich spotkaniach otrzymają CERTYFIKAT „Nie tacy sami” Strefy Młodzieży Uniwersytetu SWPS.

 

Miejsce:

Kino Elektronik

Ul. Gen. Zajączka 7

 

Bilety: 10zł

 

Zapisy:

do 30 października pod adres e-mail: akademia@againstgravity.pl

lub telefonicznie 669 870 880, 22 828 10 79

www.akademiadokumentalna.pl