Room, reż/dir Lenny Abrahamson, Canada, Ireland 2015, Drama/Dramat, 118 min

-Jesteśmy na innej planecie?
-Na tej samej, tylko w innym miejscu.

Jack ma pięć lat, gdy dowiaduje się od, że pokój, w którym od urodzenia mieszka z mamą, nie jest całym światem. Od prawie 6 lat są więzieni w niewielkim pomieszczeniu przez człowieka, który każe nazywać się Dużym Nickiem. Jack wychował się w pokoju, myśląc, że po drugiej stronie ścian jest pustka. Teraz Ma decyduje się powiedzieć mu prawdę i podjąć walkę o wolność. Wkrótce okaże się, że ucieczka z pokoju nie jest najtrudniejszym ze stojących przed nimi wyzwań. Jack i Ma muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości i na nowo nauczyć życia.

Niezwykła opowieść z laureatką Oscara, Złotego Globu i BFTA, Brie Larson (Ma) i aktorskim odkryciem roku Jacobem Tremblay (Jack) w rolach głównych.

-You’re going to love it.
-What?
-The world.

Jack is 5 when he finds out the 10-by-10-foot room in which he has lived since birth, is not all that exists in the world. The boy and his mother have been held captive by a men called Big Nick, who – besides the light from one skylight window – is the only thing to enter from the outside. Ma has created a whole universe for Jack within Room, but as her resilience reaches its breaking point, she decides to reveal the truth and undertake a risky escape plan. It soon becomes clear that getting out of Room was only the beginning of challenges. Now Jack and Ma have to learn to live anew and face the scariest thing yet: the real world.

With Oscar 2016 winner Brie Larson as Ma and year’s biggest discovery Jacob Tremblay as Jack.