22 lutego ruszył drugi semestr Akademii Filmowej. Studentów zapraszamy po wiedzę i punkty USOS, fanów filmu – w klasyczną podróż ku źródłom światowego kina.

Akademia Filmowa to czteroletnie studium historii filmu, obejmujące cykl wykładów akademickich i towarzyszących im pokazów filmów. Każdy z ośmiu semestrów składa się z 12 spotkań, ukazujących ewolucję kina w ujęciu chronologicznym. Łącznie uczestnicy każdego cyklu oglądają około 300 tytułów – od braci Lumière po klasykę lat 70. i 80.

Drugi semestr studium (luty-czerwiec 2016) prezentuje filmy lat 20. i 30. Tematy wykładów obejmują między innymi: kino rosyjskie po rewolucji październikowej, gwiazdy kina niemego, początki dźwięku w filmie, burleskę amerykańską i filmy francuskie lat 30. Pełen program oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie Akademii www.akademiafilmowa.pl.

Sprzedaż karnetów odbywa się w kasie Akademii (hall kina Elektronik) w godzinach 15:30-18:30 w następujące dni: 15-19 oraz 22 i 29 lutego. Karnet dla osób początkujących 320 zł (za semestr), dla osób kontynuujących – 300 zł (za semestr).

Do udziału w wykładach zachęcamy przede wszystkim studentów (certyfikat Akademii uznaje 19 polskich uczelni).

Idea Akademii Filmowej – pierwotnie Studium Wiedzy o Filmie – narodziła się jeszcze w latach 60. XX wieku. Jej inicjatorem był Andrzej Słowicki, współzałożyciel (w 1965 roku) i szef DKF „Kwant”, który zapisał się w historii ruchu dyskusyjnych klubów filmowych jako jeden z najlepszych w Europie (to tu, między innymi, odbyła się w 1975 roku światowa prapremiera filmu „Zawód: reporter” Michelangelo Antonioniego z udziałem autora). Od 2003 roku organizatorem Akademii jest partner Kina Elektronik, Fundacja Pro Art-Tech przy wsparciu finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.Pancernik Potiomkin, 22 luty 2016